„Kiekvienas rytas yra nauja pradžia. Savo kūrybos braižą, drįstu teigti, jau turiu, tačiau kiekviena nauja idėja, inspiracija suteikia ne tik kūrybos džiaugsmą. Tai gyvenimo prasmė. Neieškau naujų pradžių – jos ateina savaime ir įkvepia gyventi“, – sako prekinio ženklo „Vepšta Design“ įkūrėjas ir dizaineris Marius Vepšta. 

Mados dizaineris M. Vepšta jau antrą dešimtį metų kuria išskirtinio dizaino rūbus, aksesuarus, kompleksinį sceninį įvaizdį Lietuvos ir pasaulio muzikos atlikėjams, yra mados renginių ir konkursų dalyvis. 

Šį kartą M. Vepšta pristato inovatyvių rankinių kolekcijos idėją, o inovatyviomis technologijomis sukurtų rankinių pagrindas – žinomų Lietuvos meno veikėjų veidų atspindžiai.

„Kiek seniau, ieškant naujos funkcionalaus mados dizaino objekto – rankinės – formos, kilo mintis pamėginti sukurti galvos formos rankinę. Neturėjau galimybės tai atlikti inovatyviai, todėl gaminau savo veido gipso liejinį, nuo kurio specialiu plastiku nuiminėjau veido formą, o vėliau aptraukiau oda.

Gaminio prototipas man patiko. Ir ne tik man. Veidas – labai personalizuota, atpažįstama detalė, todėl galvojant apie naują kolekciją ir kilo mintis, jog būtent šiuo dizaino objektu galėčiau išreikšti pagarbą iškiliems Lietuvos kūrėjams, juolab, kad rankinė gali būti ne tik įvaizdžio detalė, bet ir transformuota – įrėminta. Taip ji taptų interjero detale“, – pasakojo M. Vepšta.  

Dalyvaujant „Tech art“ projekte menininko idėja dar labiau išsigrynino – pirmoji rankinių kolekcija bus skirta NIKO – Naujų idėjų kamerinio orkestro – naujo albumo pristatymui.

Pasak M. Vepštos, svarstant, kokių žmonių veidai galėtų tapti pirmos personalizuotos kolekcijos prototipais apie NIKO jis pagalvojo beveik išsyk: „Visų pirma, šio kolektyvo atliekama muzika man artima ir įkvepianti, jų nėra daug – septyni, todėl mados dizaino objektų – rankinių – kolekcija taps vientisa ir pagrįsta. NIKO reprezentuoja Lietuvos kultūrą visame pasaulyje, šiuo metu dirba prie naujo albumo. Man, kaip kūrėjui, smagu prisidėti prie bendros stilistikos. Rankinės su konkrečių atlikėjų veidais šiuo atveju skirtos jiems patiems, tačiau neatmetame galimybės, kad jas, pakartotas ar stilizuotas, galės įsigyti ir gerbėjai.“

Naujoji rankinių kolekcija bus kuriama pasitelkiant 3D technologijas, nevarginant atlikėjų, kol ant jų veidų išdžius gipsas, nedarant liejinio. 

„Naudojant 3D skenavimą ir spausdinimą veidai bus atkurti kur kas tiksliau, greičiau. Vėliau formos bus aptraukiamos oda ar kitomis medžiagomis – šį kūrybinį etapą apsitarsim individualiai su kiekvienu nariu. Daugiau detalių išduoti nenorėčiau, nes tai  kūrybos procesas, technologinės ypatybės. Tai mano atradimai, kuriuos norėčiau pasilikti sau“, – kalbėjo kūrėjas. 

Projekto tęstinumas, sako M. Vepšta, yra akivaizdus: yra daug iškilių Lietuvos kultūros veikėjų, kai kurie jų – jau iškeliavę Anapilin: „Kaip ir minėjau, rankinės gali transformuotis ir į nefunkcinį meno objektą. Tai kodėl nepasvajoti, kad Lietuvoje galėtume įkurti pirmąjį pasaulyje veidų muziejų?“

Projektą “Tech Arts kūrybinių industrijų inkubatorius” finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.