Tobulai suprojektuoti namai. Tobuli baldai ir tarpusavyje derančios sienos. Bet kažko trūksta. Gal tik detalės, sukursiančios jaukumą ir harmoniją namuose? O gal ta detalė galėtų būti vaza? 

Grafikos dizainerė, iliustratorė bei pradedančioji keramikė. Taip save pristato Raminta Jogminaitė, kviečianti susipažinti su išskirtinės formos vazomis.

Savo turimas žinias (3D modeliavimas, grafikos dizainas, prekės ženklo kūrimas ir t.t.) ji nusprendė sujungti su nauju hobiu – keramika ir cemento liejimu.

Taip pat Raminta norėjo sukurti darbo vietą savo mamai, kurios pašaukimas ir didžiausia aistra yra gėlių puokščių kūrimas, derinimas ir kompozicijos. Taip gimė idėja kurti konceptualias, išraiškingas savo forma vazas kartu su gėlių puokšte jose – pasiūlyti modernų akcentą nepriekaištingam namų interjero išpildymui.

„Kursiu vazas su gėlėmis, tačiau bus galimybė įsigyti ir tik vazą, o puokštę – papildomai. Manau, kad vazos ir gėlės turi derėti tarpusavyje.  Dėl netinkamai parinktos vazos visas puokštės grožis gali tiesiog pradingti, o kai kurios puokštės, priklausomai nuo jų dydžio, formos bei spalvų gali paslėpti vazos grožį“, – sako kūrėja. 

Šią Ramintos idėją su džiaugsmu priėmė ir jos mama, kuriai gėlės – svarbi gyvenimo ir namų dalis. „Kiek tik pamenu, mūsų namuose visuomet puikuodavosi nuostabios mamos kurtos gėlių puokščių kompozicijos, kartais net vazų pritrūkdavo jas visas pamerkti. Ji visai neseniai baigė specialius floristikos kursus. Deja, kol kas tai ir liko tik hobiu, todėl labai džiaugiuosi, kad nuo šiol tai galės būti jos pagrindiniu darbu ir galėsime džiuginti klientus vazomis, jau pripildytomis gražiausių gėlių puokščių“, – sako R. Jogminaitė.

Tuo tarpu vazos į Ramintos gyvenimą atėjo ne iš karto. Iš pradžių, kai tik pradėjo mokytis keramikos, buvo mintis gaminti puodelius. Tačiau puodelių kūryboje stigo iššūkių.

„Norėjosi sukurti produktą, kuris pareikalautų daug praktikos, ieškojimų ir sudėtingesnio atlikimo nei, pavyzdžiui, lėkštė ar puodelis. Be to, norėjosi sukurti produktą, kuris nebūtų paslepiamas spintelėje, kai yra nenaudojamas, o būtų vienas iš pagrindinių namų dekoro akcentų. Net jei joje nėra pamerktos gėlės“, – kalba R. Jogminaitė. 

Ramintos kuriamos vazos išsiskiria griežtomis briaunomis bei nepriekaištinga simetrija, o tai, lipdant rankomis, pasiekti yra labai sunku arba praktiškai neįmanoma: „Tam ir pasitelkiau 3D spausdintuvu spausdintą formą, iš kurios galiu išsilieti kitą formą ir galiausiai pagaminti tokią vazą. Kai nusprendžiau kurti vazas, gana ilgai galvojau apie konceptą ir kokia forma tai turėtų būti. Žinojau tik viena – noriu sukurti vazą, kuri būtų išraiškinga ir traukianti žvilgsnį. Be to, tokią formą pasirinkau dėl neaprėpiamų raiškos galimybių detalių ir spalvų. Tačiau neketinu ties tuo apsistoti. Galvoje – begalė minčių apie kitų formų vazas“, – sako R. Jogminaitė. 

Menininkė išbandė cemento ir molio medžiagas ir tikrino, su kuria medžiaga būtų geriausias rezultatas tokio tipo vazai. Dėl įdomesnio ir daugiau išraiškos galimybių turinčio atlikimo būdo kol kas kūrėja pasirinko molį, tačiau neatmeta galimybės ateityje papildyti asortimentą ir cemento gaminiais. 

Kalbėdama apie tai, kaip įsivaizduoja savo pirkėjus, kūrėja sakė, kad tai greičiausiai būtų jauni žmonės, vertinantys rankų darbo, konceptualius namų dekoro produktus, palaikantys less is more idėją, ieškantys neįprastų ir išskirtinių keramikos dirbinių.

„Kadangi molio dirbinių glazūravimas yra tarsi atskiras mokslas, mano tikslas yra kuo daugiau eksperimentuoti, ieškoti neįprastų spalvinių ir stilistikos sprendimų,  žaisti su papildomomis formomis ant vazos, ir taip pasiūlyti jas kuo platesniam žmonių ratui: pradedant klasikinio stiliaus ir baigiant modernaus ar techno stiliaus mėgėjais. Dėl tokio galvų formos vazos spalvinio išskiritniumo, manau, kiekvienas ras sau patinkančią.

Kūryba man leidžia pailsėti nuo realaus pasaulio, nuolatinio skubėjimo, lėkimo nežinia kur, begalės planų. Kai kuriu, aš jaučiu, kad tai yra laikas man, kai galiu sugrįžti į save, pripildyti save dėkingumu bei meile gyvenimui“, – sako R. Jogminaitė.

Projektą “Tech Arts kūrybinių industrijų inkubatorius” finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.