„Viskas prasidėjo per pirmąjį karantiną, pavasarį. Tada, kai viskas užsidarė. Mes su sese ėmėme galvoti, ką pradėti veikti, kas yra naudinga, ką mes galime daryti namuose“, – taip savo pasakojimą pradeda Severija Paukštytė.

Ji su savo sese Stefanija siūlo įsigyti originalių drabužių. Tiesa, drabužiai yra seni – iš padėvėtų drabužių parduotuvių, tačiau merginos juos atnaujina ir paverčia meno kūriniu, išskirtiniu, vienetiniu drabužiu. 

Stefanija kuria originalius piešinių dizainus, kuriuos Severija šilkografijos būdu, rankomis spaudžia ant rūbų. Severija yra baigusi vizualinio meno studijas Glazgo menų mokykloje, o Stefanija – keramikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Jos abi savo gyvenimą sako siejančios su menu. 

Per pirmąjį karantiną prasidėjusi sesių veikla joms abiem labai patiko, tad Stefanija ir Severija nutarė tuo užsiimti rimčiau: išsinuomojo studiją ir sukūrė savo prekinio ženklo pavadinimą – 2SOFT. 

„Norime, kad tai būtų vienintelis mūsų darbas, pagrindinė veikla. Kai šis projektas prasidėjo, aš pati gyvenau Jungtinėje Karalystėje. Dabar jau sugrįžau į Lietuvą“, – pasakojo Severija.  

Idėja ne siūti naujus drabužius, o pirkti juos dėvėtų drabužių parduotuvėse kilo dėl kelių priežasčių. Visų pirma, sako Severija, ten galima rasti daug kokybiškų drabužių, mat ir pačios sesės sau drabužius perkasi tokiose parduotuvėse. Kita priežastis – tvarumas ir gamtos tausojimas. O trečioji priežastis – taip įdomiau. 

„Ir žmonėms ši mūsų idėja patinka. Taip pat mes kuriame drabužius žmonėms, kurie turi skirtingus figūros tipus. Pastebėjome, kad Lietuvoje to labai trūksta, o dauguma drabužių – mažų dydžių. Mūsų mintis – didesnių dydžių stilingi, gražūs drabužiai.

Savo darbu siekiame sukurti ryšį tarp menininko ir pirkėjo – rankų darbo meno kūrinys gali būti prieinamas daugumai žmonių, ne tik matomas galerijose. Mes sakome, kad menas gali būti kasdienybėje: žaismingas ir neįpareigojantis, visiems suprantamas ir jaukus.

Rankų darbas bei originalūs dizainai visad išliks projekto pagrindu. Norime, kad mūsų rūbus nešiotų įvairūs žmonės, nepaisant jų amžiaus ir gyvenimo būdo“, – sako sesės. 

Pačiu dizainu užsiima Stefanija, jau kiek seniau sukūrusi savo dizaino ženklą kuku.lis. Ji piešia juokingus, neįpareigojančius piešinius,  išgalvotus personažus. 

Vėliau jie spaudžiami ant drabužių: „Mes juos spaudžiame šilkografijos būdu, pačios daromės rėmus, juos aptraukiame šilko drobe, ir tada šilką padengiame emulsija, kuri sukietėja šviesoje.“

Iš karto merginos naudojo vienspalvę spaudą ir minimalius dizainus, o vėliau pačios pasidarė spausdinimo prietaisą. Netrukus prasidėjo  eksperimentai su spalvomis, piešinių kombinacijomis ir medžiagų dažymu.

Severijos ir Stefanijos noras – įsigyti profesionalesnę įrangą, nes su ja galėtų greičiau ir kokybiškiau, kaip sako pačios, spausti dizainus ant rūbų, naudoti kelias spalvas iš karto.

„Viskas, ką padarėme iki šiol, yra sukurta namų sąlygomis. Dabar atėjo laikas, kai reikia geresnės technikos – taip turėtume daugiau galimybių greičiau plėstis. Gamybos procesą norime išvystyti iki aukščiausio lygio“, – apie savo planus kalba sesės.

Projektą “Tech Arts kūrybinių industrijų inkubatorius” finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.